HABER DETAY
< Geri DönTANKER VE MUAYENE ÜCRETLERİ


01/01/2019 - 31/12/2019 Tarihleri Arasında Uygulanacak Muayene Ücretleri Tehlikeli Madde Taşıyan Araç ve Üst Yapıların Teknik Muayeneleri Hakkında Yönetmeliğin 10'uncu Maddesinin İkinci Fıkrasına Göre 


* İstisnai muayene ücretleri ara veya periyodik muayenenin hangisi yerine kabul ediliyorsa o kapsamda ücretlendirilir.

Açıklamalar:

1- Tabloda verilen test ve muayene ücretlerine KDV dâhil değildir.

2- Muayene ve test işlemleri yapılırken araçta veya üst yapıda tamirat veya tadilat veya yedek parçaya ihtiyaç duyulursa, bu ücretler muayene merkezi tarafından ayrıca tahsil edilir.

3- Tank temizleme ve gazdan arındırma ücretleri tablodaki ücretlere dâhil değildir.

4- Tankların ara ve periyodik muayene süreleri 1 gün olarak belirlenmiş olup, Onay Kuruluşu ücretleri bu süreler içinde tamamlanan muayene faaliyetleri için geçerlidir. Bu süreleri geçen incelemelerde Onay Kuruluşu tarafından, tank başına günlük olarak 500TL+KDV ilave ücret alınır. Söz konusu ücret TSE adına Muayene Merkezi tarafından müşteriden tahsil edilecektir.

5- Kimyasal ve akaryakıt tankerlerinde tank bölme sayısının 6’nın üzerinde olması durumunda Muayene Merkezi ara ve periyodik muayene için 200 TL+KDV ilave ücret tahsil eder.

6- Belirlenen bu ücretler, muayene merkezinde müşterinin göreceği yerlere asılmak ve muayene merkezinin oluşturacağı web sitesinde yayımlanmak zorundadır.

Soru Cevap
  • Firma Adı
  • Adınız
  • E-Posta
  • Telefon
  • Mesajınız